Kwieciński: IV kw. 2017 r. wzrost PKB podobny jak w III kw.

  • PAP
opublikowano: 11-01-2018, 13:05

Przypuszczam, że w IV kwartale 2017 r. wzrost PKB był na poziomie podobnym jak w III kw., mimo wysokiej bazy z ostatniego kwartału 2016 r. - powiedział w czwartek dziennikarzom minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

Kwieciński przypomniał, że w 2016 r. nastąpiło przyspieszenie gospodarcze, z którego jak podkreślił "cieszymy się", ale jednocześnie przyspieszenie to stanowiło wyższy punkt odniesienia dla PKB w roku 2017.

Jerzy Kwieciński
Zobacz więcej

Jerzy Kwieciński fot. WM, Puls Biznesu

"Wzrost (PKB w IV kw. 2017 r. - PAP) będzie (...) na poziomie zbliżonym do III kw. (...) Wynik za IV kw. będzie miał więc bardzo silny wpływ na wynik PKB za cały rok i będzie dość wysoki, znacznie wyższy aniżeli wcześniej przewidywali analitycy (...) On spełnia nasze bardzo optymistyczne oczekiwania" - powiedział Kwieciński.

Zgodnie z danymi GUS, Produkt Krajowy Brutto w III kwartale 2017 r. wzrósł w Polsce o 4,9 proc. rok do roku w porównaniu ze wzrostem o 4,0 proc. rok do roku w II kwartale.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu