Kwieciński: PKB w tym roku "znacząco" powyżej 4 proc.

PAP
opublikowano: 30-10-2017, 13:08
aktualizacja: 30-10-2017, 13:09

Wzrost polskiego PKB w tym roku "znacząco" przekroczy 4 proc., powiedział w poniedziałek dziennikarzom wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński.

Jerzy Kwieciński
Zobacz więcej

Jerzy Kwieciński fot. WM, Puls Biznesu

"Rząd założył wzrost PKB w tym roku w ustawie budżetowej na poziomie 3,6 proc. Możemy śmiało powiedzieć, że prognoza ta zostanie znacząco przekroczona w tym roku. (...) W mojej opinii będzie znacząco powyżej 4 proc." - powiedział Kwieciński.

"Czekamy na szacunki GUS za trzeci kwartał, ale już wiemy, po innych parametrach, że ten wzrost w trzecim kwartale będzie znaczący. Składa się na to w dużej mierze kondycja polskiego przemysłu, branży budowlano montażowej, które to obszary notują rekordowe wzrosty za ostatnie lata. Gospodarka nam się rozpędza, a przede wszystkim rozpędza nam się ten element wzrostu gospodarczego, który związany jest z inwestycjami" - dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu