Kwieciński: polska gospodarka nadal jest "na górce"

  • PAP
opublikowano: 14-11-2018, 14:32

Dane za trzeci kwartał potwierdzają, że polska gospodarka nadal jest "na górce", powiedział minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, komentując dane GUS dotyczące wzrostu PKB.

Jerzy Kwieciński
Zobacz więcej

Jerzy Kwieciński fot. Marek Wiśniewski

Jak podał w środę Główny Urząd Statystyczny w szybkim szacunku, polski PKB w III kw. br. wzrósł o 5,1 proc. rok do roku.

"To jest najwyższy wzrost gospodarczy wśród krajów Europy Środkowo- Wschodniej - powiedział Kwieciński, dodając, że "Polska staje się takim europejskim tygrysem". Zaznaczył też, że szybciej rozwijają się tylko kraje znacząco mniejsze, takie jak Malta i Irlandia.

"Dane za III kw. potwierdzają, że nadal jeszcze jesteśmy "na górce", choć wielu ekonomistów spodziewało się, że będzie to początek spowolnienia gospodarczego" - wskazał. Jego zdaniem, tak dobre wyniki świadczą o tym, że realizacja planu rządowego przebiega w sposób bardzo skuteczny. Wyraził też przekonanie, że wzrost PKB za cały 2018 będzie na poziomie ok. 5 proc. PKB.

Minister zapytany o to, jak obecnie wygląda wzrost inwestycji w Polsce, powiedział, że "notujemy bardzo silny wzrost inwestycji publicznych, wspieranych zarówno z funduszy UE, jak i innych źródeł". Podkreślił też, że "bardzo zależy nam na tym, by inwestycje publiczne uruchomiły również inwestycje w sektorze prywatnym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu