Kwieciński: ponad 100 mld EUR na cele rozwojowe w latach 2007-13

(Marek Druś)
07-11-2006, 10:30

Wiceminister rozwoju regionalnego zapewnił, że fundusze przyznane do roku 2006 na rozwój regionalny zostaną wykorzystane w całości.

Wiceminister rozwoju regionalnego poinformował, że w latach 2007-2013 na cele rozwojowe zostanie przeznaczonych ponad 80 miliardów euro pochodzących z Unii Europejskiej. Jerzy Kwieciński zaznaczył, że wraz ze środkami własnymi da to sumę ponad 100 miliardów euro, czyli prawie dwa razy tyle ile wynosił będzie nasz przyszłoroczny budżet.

W Sygnałach Dnia w Programie 1 Polskiego Radia Jerzy Kwieciński zapewnił, że fundusze unijne przyznane do roku 2006 Polsce na rozwój regionalny zostaną wykorzystane w całości. Minister Kwieciński powiedział, że w ostatnim czasie udało się uprościć nie tylko system wykorzystania tych środków, ale również znacznie przyspieszyć ich wykorzystanie. Jerzy Kwieciński powiedział, że do tej pory na programie rozwojowym najbardziej skorzystały regiony w północnej części kraju, czyli województwo pomorskie i zachodniopomorskie. Dodał, że do prężnych regionów należą też mazowieckie, małopolskie, wielkopolskie, gorzej natomiast jest z tak zwaną ścianą wschodnią - tam inwestycje, a więc i wykorzystanie środków na rozwój są najmniejsze.

(IAR)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / Kwieciński: ponad 100 mld EUR na cele rozwojowe w latach 2007-13