Kwieciński spodziewa się podniesienia prognoz PKB przez OECD, KE, Bank Światowy

  • PAP
opublikowano: 13-06-2019, 15:18

Prognozy OECD, Komisji Europejskiej i Banku Światowego dotyczące wzrostu PKB Polski w 2019 roku zostaną podwyższone - przewiduje minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Jego zdaniem mamy szansę na zbliżenie się do 5 proc. PKB na koniec roku.

"Prognozy (wzrostu PKB Polski - PAP), które zostały w ostatnim czasie podwyższone przez OECD, Komisję Europejską, Bank Światowy są na razie na poziomie 4,2 proc. Przewiduję, że przy kolejnych weryfikacjach przez te instytucje, te prognozy dla Polski na ten rok będą podwyższone" - mówił w czwartek podczas konferencji prasowej Kwieciński.

"Mamy szansę na zbliżenie się do 5 proc. wzrostu PKB na koniec roku" - dodał minister. Jego zdaniem możemy to osiągnąć dzięki przyspieszeniu inwestycji przedsiębiorstw. "Do tej pory firmy wstrzymywały swoje inwestycje. Może po części było to związane z tym, że nie wiadomo było, jaki będzie wpływ spowolnienia gospodarki światowej i europejskiej na naszą gospodarkę" - powiedział Kwieciński.

Minister przypomniał, że w czwartym kwartale ubiegłego roku wzrost inwestycji sięgnął blisko 9 proc., a w pierwszym kwartale tego roku urosły o 12,6 proc., z czego inwestycje przedsiębiorstw przekroczyły 21 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy