L.Kaczyński: nie zaproponuje Balcerowicza na prezesa NBP

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 18-10-2005, 14:35

Podczas wtorkowego wiecu wyborczego w Zielonej Górze kandydat PiS na prezydenta Lech Kaczyński zapowiedział, że jeśli wygra wybory to po upływie kadencji obecnego prezesa Narodowego Banku Polskiego Leszka Balcerowicza nie wysunie go ponownie jako kandydata na to stanowisko.

Podczas wtorkowego wiecu wyborczego w Zielonej Górze kandydat PiS na prezydenta Lech Kaczyński zapowiedział, że jeśli wygra wybory to po upływie kadencji obecnego prezesa Narodowego Banku Polskiego Leszka Balcerowicza nie wysunie go ponownie jako kandydata na to stanowisko.

    "Muszę powiedzieć, że po upływie kadencji pana Leszka Balcerowicza, nie wysunę - a takie jest uprawnienie prezydenta RP - pana Leszka Balcerowicza na następna kadencję. Deklaruję to tutaj, przy was, przy mediach" - powiedział Kaczyński.

    Jak podkreślił, PiS jest za zachowaniem samodzielności NBP,jednak jego zdaniem prezes NBP musi odpowiadać nie tylko zamocna złotówkę, ale i za rozwój kraju.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane