"La Tribune" o sporze o projekt budżetu UE 2007-2013

Polska Agencja Prasowa SA
05-12-2005, 10:44

Gazeta francuskich kół gospodarczych "La Tribune" pisze w poniedziałek o sporze w Unii Europejskiej o budżet na lata 2007-2013, zadając pytanie, czy kraje członkowskie są zdolne do kompromisu w tej sprawie:

Gazeta francuskich kół gospodarczych "La Tribune" pisze w poniedziałek o sporze w Unii Europejskiej o budżet na lata 2007-2013, zadając pytanie, czy kraje członkowskie są zdolne do kompromisu w tej sprawie:

    "Dwadzieścia pięć krajów członkowskich UE nie może się porozumieć co do finansowych priorytetów Unii Europejskiej na lata 2007-2013. Czy na szczycie UE w przyszłym tygodniu zredukują budżet, by uniknąć fiaska takiego jak w czerwcu tego roku? Czy też będą się upierać przy swych zasadach, pokazując Europie i reszcie świata, że nie potrafią przezwyciężyć swych narodowych egoizmów?

  Propozycja finansowa brytyjskiego przewodnictwa zdaje się mieć realistyczne założenie, że do celu należy zbliżać się stopniowo, jeśli wydaje się on poza zasięgiem, zgodnie z mottem ekspertów negocjacyjnych, że złe porozumienie jest lepsze od żadnego" - pisze "La Tribune".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / "La Tribune" o sporze o projekt budżetu UE 2007-2013