Laffer: Fed nie powinien być niezależny

opublikowano: 09-07-2019, 07:52

Art Laffer, były doradca ekonomiczny Donalda Trumpa uważa, że bank centralny USA nie powinien być niezależny.

- Mówiąc szczerze, nie rozumiem dlaczego Fed jest niezależny – powiedział w CNBC Laffer, który doradzał Ronaldowi Reaganowi i Donaldowi Trumpowi. – Polityka fiskalna nie jest niezależna. Polityka militarna nie jest niezależna. Socjalna polityka też nie. Dlaczego polityka monetarna, to bardzo potężne narzędzie kontroli gospodarki, nie może być poddana demokracji tak jak każdy inny instrument władzy? – dodał.

Art Laffer, Donald Trump
fot. Bloomberg

Komentarz popularnego na prawicy ekonomisty pojawił się w momencie kiedy prezydent Donald Trump wznowił krytykę Fed, określając go „najtrudniejszym problemem” przed którym stoją Stany Zjednoczone.

Laffer, który niedawno został uhonorowany Prezydenckim Medalem Wolności przez Donalda Trumpa,  podtrzymał wcześniejsze twierdzenie, że Fed powinien być raczej kontrolowany przez parlament i rząd niż dysponować niezależnością podejmowanych decyzji.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane