Laffer: USA bliskie ponownego wejścia w recesję

WST, Moneynews
11-07-2012, 07:48

Amerykańska gospodarka jest bliska ponownego zanurzenia się w recesję w formie podwójnego dna jeśli zostaną przyjęte na koniec roku rozwiązania zwane „fiskalnym klifem”, ostrzega ekonomista Arthur B. Laffer, architekt polityki ekonomicznej prezydenta Ronalda Reagana.

Jesteśmy blisko – w jednym z najgorszych w historii okresie odbudowy gospodarki. Jeśli podwyższenie podatków przejdzie na 2013 r. to – uważam, by być z wami szczery – spadniemy z krawędzi – mówi Laffer.

Ekonomista ostro krytykuje plany prezydenta Baracka Obamy, który chce przedłużyć okres cięć podatkowych z ery Busha na kolejny rok, ale jedynie dla gospodarstw domowych zarabiających mniej niż 250 tys. USD rocznie.

Taka polityka nie pomoże gospodarce, a wręcz przeciwnie, jeszcze bardziej jej zaszkodzi. Ogromnym problemem z podnoszeniem podatków w przypadku najbogatszych jest to, że może to doprowadzić do znaczącego zmniejszenia liczby tworzonych miejsc pracy – przestrzega Laffer.

To przecież oni zatrudniają ludzi, inwestują kapitał przyczyniając się do ożywienia w gospodarce. Plany waszyngtońskiej administracji są straszne – dodaje.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST, Moneynews

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Laffer: USA bliskie ponownego wejścia w recesję