Lagarde: obawy recesji w USA są przesadzone

opublikowano: 07-12-2018, 07:12

- Nie dostrzegam elementów recesji w bliskiej perspektywie – powiedziała Christine Lagarde, szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego w reakcji na wzrost obaw inwestorów widoczny w spadkach cen na rynkach.

- Wciąż mamy prognozy silnego wzrostu w przyszłym roku w USA – powiedziała Lagarde w CNBC.

Christine Lagarde
Christine Lagarde
Bloomberg

Jej zdaniem, to nie obawy recesji, ale inne czynniki stoją za pesymizmem inwestorów, na przykład niepewność dotycząca relacji handlowych USA i Chin. Odnosząc się do obaw generowanych przez krzywą rentowności USA, Lagarde podkreśliła, że choć jest bliska tzw. odwrócenia, to wciąż do tego nie doszło. 

- To trochę przesadzone. Prognoza 3,7 proc. globalnego wzrostu nie jest zła – podkreśliła szefowa MFW.

Lagarde powiedziała, że podczas niedawnego szczytu G20 widziała „prawdziwe porozumienie” między prezydentem USA Donaldem Trumpem, a prezydentem Chin Xi Jinpingiem. Jej zdaniem, zbliżenie stanowisk w okresie 90 dni „rozejmu” w wojnie handlowej jest możliwe.

- To, co wydarzyło się podczas weekendu, powinno być otuchą. Jest dążenie do współpracy, osiągnięcia postępu i rozwiązania problemów – powiedziała Lagarde.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane