Lagarde sygnalizuje obniżenie prognozy globalnego wzrostu

KŁ, Bloomberg
opublikowano: 06-07-2014, 15:41

Szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Christine Lagarde, zasygnalizowała obniżenie prognozy globalnego wzrostu gospodarczego z powodu słabych inwestycji, informuje Bloomberg.

Zobacz więcej

Christine Lagarde, fot. Bloomberg

- Globalna gospodarka nabiera tempa, jednak może być ono nieco słabsze od tego co wcześniej zakładaliśmy, ponieważ potencjał wzrostu jest niższy i wydatki inwestycyjne są słabe – powiedziała.

Lagarde zasygnalizowała zagrożenie wzrostu dla światowej gospodarki w momencie, gdy Stany Zjednoczone zdecydowały się na ograniczanie wsparcia gospodarki. MFW przygotowuje się do aktualizacji prognozy z ósmego kwietnia, gdy przewidywała, że globalny PKB wzrośnie w tym roku o 3,6 proc., a  w przyszłym o 3,9 proc.

Według Lagarde, wzrost w USA, największej gospodarce świata, przyspieszy w najbliższych miesiącach, azjatyckie rynki wschodzące unikną twardego lądowania, jednak ożywienie w Europie wciągnie jest tak silne jak być powinno.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy