Łagodna recesja w eurostrefie

[PAP, DI]
opublikowano: 05-01-2012, 00:00

PROGNOZY

Perspektywa recesji w 2012 r. jest stosunkowo niska. Wyjątkiem będzie eurostrefa, choć i tu recesja powinna być raczej płytka — uważają analitycy banku Credit Suisse (CS).

„Wskaźnik PMI obrazujący szeroko rozumianą koniunkturę w przemyśle wytwórczym za grudzień zakończył 2011 r. na pozytywnej nucie” — napisano w pierwszym tegorocznym komentarzu (Economics Research) z wtorkową datą.

„Wprawdzie globalny wzrost w IV kw. 2011 r. wygląda na grząski, ale perspektywa recesji, oprócz Europy, jest stosunkowo niska i zanikająca” — napisali analitycy.

Eksperci CS przewidują, że gospodarka Eurolandu będzie się kurczyć przez dwa kwartały, a łączny spadek między poziomem sprzed spadku a najniższym poziomem spadku wyniesie około 1 proc. W podsumowaniu CS zauważył, że USA rośnie ponad przeciętną, Chiny zwalniają do bardziej pożądanego poziomu wzrostu tak, jak chcą władze, eurostrefa jest zaś maruderem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: [PAP, DI]

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu