Łagodniej znaczy lepiej

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców
opublikowano: 02-04-2019, 22:00

Dom badawczy Maison & Partners przeprowadził na zlecenie Związku Przedsiębiorców i Pracodawców kolejną już falę badania postaw Polaków wobec zakazu handlu w niedziele.

Generalne wnioski pozostają tożsame z wysnuwanymi na podstawie poprzednich edycji badania — ograniczenia mają najwięcej przeciwników wśród mieszkańców małych miast, a także osób pracujących obecnie bądź w przeszłości w handlu. Klienci dostrzegający, jak uciążliwe są regulacje obowiązujące w 2019 r. oraz jak dokuczliwy może być całkowity zakaz handlu od 2020 r., przychylniej oceniają to, co było w 2018 r. — czyli dwie niedziele handlowe w miesiącu. W perspektywie najbardziej restrykcyjnych regulacji łagodniejsze ograniczenia wyglądają na bardziej racjonalne.

Mniej krytyczna ocena rozwiązań z 2018 r. znajduje swoje przełożenie na liczbę przeciwników jakichkolwiek ograniczeń. W najnowszym badaniu nieco ona spadła. Warto jednak zwrócić uwagę, że marcowy pomiar wykazuje po raz kolejny spadek odsetka osób, które uważają zakaz handlu w niedziele za jedno z dwóch najlepszych działań rządu. Ta regulacja jest coraz gorzej postrzegana na tle innych działań PiS.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Związek Przedsiębiorców i Pracodawców

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu