Lampre wjeżdża do Kutna

MB
opublikowano: 11-03-2010, 00:00

Włoski sponsor drużyny kolarskiej zbuduje fabrykę blach powlekanych za 100 mln zł.

Włoski sponsor drużyny kolarskiej zbuduje fabrykę blach powlekanych za 100 mln zł.

O tej inwestycji "PB" informował już latem ubiegłego roku, a dziś odbędzie się na ten temat konferencja prasowa. Lampre, włoski producent blach powlekanych, zbuduje fabrykę w Kutnie. W grudniu ubiegłego roku firma dostała zezwolenie na działalność w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (ŁSSE) i obiecała wydać do końca 2012 r. 96,1 mln zł oraz stworzyć 46 miejsc pracy.

Z myślą o AGD

"Po długotrwałym i uważnym procesie wyboru Grupa Lampre na siedzibę Lampre Polska wybrała Kutno. Centralne położenie miasta pozwoli nam na błyskawiczną wysyłkę produktów Lampre zarówno w Polsce, jak i za granicę. Dobre stosunki z lokalnymi instytucjami oraz dostęp do wykwalifikowanej siły roboczej będą elementami, które pozwolą na szybkie uruchomienie fabryki" — informuje spółka w komunikacie.

Zakład, w którym będzie można produkować blachy powlekane PCV czy blachy lakierowane, zostanie zbudowany na działce o powierzchni 95 tys. mkw. Hala fabryczna zajmie 18 tys. mkw. Wydajność linii produkcyjnej sięgnie 8 mln mkw. rocznie. Fabryka będzie mieć obroty rzędu 40 mln EUR rocznie. Budowa jeszcze nie ruszyła.

Według Marka Cieślaka, prezesa ŁSSE, zakład będzie produkował głównie na potrzeby firm AGD zlokalizowanych w Łódzkiem. Zakłady mają tu m.in. Indesit i BSH. Sama firma twierdzi, że chce też sprzedawać drzwi, bramy segmentowe czy panele.

Włoskie zagłębie

Lampre nie jest pierwszą firmą z Italii w Kutnie.

— To miasto powoli staje się ulubieńcem włoskich firm — komentuje Marek Cieślak.

— Od 2006 r. fabrykę w mieście ma Sirmax, producent granulatów z tworzyw sztucznych wykorzystywanych m.in. w przemyśle AGD. To inwestycja za 20 mln zł, w zakładzie pracuje ponad 20 osób. W marcu lub kwietniu planowane jest uruchomienie ubojni firmy Pini Polonia. To będzie największa ubojnia w Polsce o wydajności 2 mln sztuk trzody chlewnej rocznie. Na dzień dobry zatrudnienie znajdzie tu 300 osób, potem około 500. 15 mln zł zamierza wydać Profil Pas, producent listew wykończeniowych dla budownictwa. Firma odebrała zezwolenie w 2007 r., jeszcze nie ruszyła z inwestycją, ale ma czas do końca 2012 r. — opowiada Maciej Kostrzewa z biura obsługi inwestorów w Urzędzie Miasta Kutno.

Inwestorów na pewno szybko przybędzie. Do końca tego roku PCC Intermodal wybuduje bezpośrednio przy terenach ŁSSE terminal kontenerowy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy