Larian: Mattela nie da się już uratować

opublikowano: 24-06-2019, 14:10

Mattel, producent m.in. lalek Barbie, jest już nie do uratowania, uważa Isaac Larian, szef MGA Entertainment, odwołując już drugie rozmowy w sprawie połączenia producentów zabawek.

Larian podkreśla, „bałagan w Mattelu” jest nie do „posprzątania”, bo spółka ma 4 mld USD długu o wysokim oprocentowaniu, wysokie koszty działalności oraz wciąż nierozstrzygniętą sprawę zabawek, które przyczyniły się do śmierci dzieci. 

- Moim zdaniem Mattel jest nie do uratowania w tym momencie i z pewnością nie kiedy władzę sprawuje  obecny, wrogi zarząd i rada dyrektorów – powiedział. – W związku z tym, po rozważeniu katastrofalnych szczegółów finansowych dotyczących Mattela, a także kierunku, którym prowadzą go zarząd i rada nadzorcza, myślę, że najlepiej aby MGAE nie podtrzymywała nadal oferty przejęcia Mattela – dodał.

Mattel zaprzeczył sugestiom Lariana, jakoby sytuacja spółki była aż tak zła.

- Rzeczywistość jest taka, że poczyniliśmy znaczne postępy w naszym bieżącym strategicznym planie transformacji, w tym w znacznej poprawie naszej rentowności i przychodów operacyjnych, jednocześnie kładąc podwaliny pod długoterminową wartość dla akcjonariuszy – głosi oświadczenie spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane