Lasy Państwowe kupią biurowiec

  • Emil Górecki
opublikowano: 11-02-2013, 00:00

Leśnicy przeniosą się do dawnej siedziby Asseco. Wartość biurowca jest szacowana na 10 mln EUR.

O Lasach Państwowych (LP) jest głośno nie tylko z powodu powracających jak bumerang sporów z branżą drzewną. Leśnicy wykazują ostatnio inwestycyjny zapał. Niedawno znaleźli się na krótkiej liście chętnych do zakupu Polskich Kolei Linowych, teraz zaczynają przygotowania się do przeprowadzki. Od połowy ubiegłego roku leśnicy szukali działki w Warszawie pod budowę siedziby. Potrzebowali około 10 tys. mkw. z uregulowanym statusem prawnym, na których prawo dopuszcza budowę biurowca o powierzchni 4,5 tys. mkw. Ostatecznie jednak zdecydowali się na zakup gotowego budynku, w którym będzie mogło pracować 300 osób.

DOCHODOWA INSTYTUCJA: Lasy Państwowe, którymi zarządza Adam Wasiak, nie powinny mieć problemów ze sfinansowaniem inwestycji. W 2011 r. leśnicy mieli 7,1 mld zł przychodu i 830 mln zł zysku. W ubiegłym roku zanotowali podobne obroty. [FOT. WM]
DOCHODOWA INSTYTUCJA: Lasy Państwowe, którymi zarządza Adam Wasiak, nie powinny mieć problemów ze sfinansowaniem inwestycji. W 2011 r. leśnicy mieli 7,1 mld zł przychodu i 830 mln zł zysku. W ubiegłym roku zanotowali podobne obroty. [FOT. WM]
None
None

— W ostatnich miesiącach badaliśmy rynek nieruchomości biurowych. W tej chwili prowadzimy rozmowy handlowe z właścicielami nieruchomości, spełniających nasze oczekiwania pod względem funkcjonalnym. Więcej szczegółów nie możemy podać. Jeszcze nie podpisaliśmy żadnej umowy — mówi Anna Malinowska, rzeczniczka LP. Według nieoficjalnych informacji, Generalna Dyrekcja LP i jej jednostki kupią budynek przy ul. Grójeckiej, który do jesieni ubiegłego roku wynajmowało Asseco Poland. Ma on 5,8 tys. mkw. i jest wart — według szacunków — około 10 mln EUR (ponad 41 mln zł). W 2005 r. od Prokomu odkupił go fundusz Aviva Central and European Property Fund. W budynku przy Grójeckiej, oprócz Dyrekcji Generalnej LP, mają się znaleźć: Centrum Informacyjne LP, Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych i Zakład Informatyki LP. Do tej pory każda z tych instytucji wynajmowała biura w Warszawie przy ul. Bitwy Warszawskiej (od Instytutu Badawczego Leśnictwa) i w wieżowcu Intraco (należy do PHN).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Emil Górecki

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane