Czytasz dzięki

Łatuszka: Polityka nie odbije się na współpracy gospodarczej

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 05-08-2005, 18:52

Ambasador Białorusi w Polsce Paweł Łatuszka zapewnił, że napięta sytuacja polityczna nie powinna odbić się na współpracy gospodarczej obu krajów.

Ambasador Białorusi w Polsce Paweł Łatuszka zapewnił, że napięta sytuacja polityczna nie powinna odbić się na współpracy gospodarczej obu krajów.

    "Bardzo uważnie obserwujemy rozwój współpracy gospodarczej między naszymi krajami i będziemy podejmowali działania, żeby napięta sytuacja polityczna nie odbiła się na współpracy gospodarczej" - powiedział w piątek PAP. Podkreślił, że "nieobecność ambasadorów, zdaniem strony białoruskiej, komplikuje warunki i zawęża możliwości prowadzenia dialogu". 

    "Widzimy potrzebę odnowienia dialogu z polską stroną w celu znalezienia w obopólnym interesie wyjścia z trudnej sytuacji w stosunkach bilateralnych" - zaznaczył w odpowiedzi na pytanie PAP o działania podejmowane w celu przezwyciężenia kryzysu na linii Mińsk-Warszawa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane