Łatwiej zarządzać płatnościami leasingowymi w Pekao

opublikowano: 23-04-2013, 00:00

Bank Pekao zintegrował platformę transakcyjną dla korporacji z systemem spółki leasingowej.

Dzięki temu klienci Banku Pekao, którzy korzystają z bankowości transakcyjnej PekaoBiznes24, mogą mieć dostęp do kluczowych informacji leasingowych pochodzących z Pekao Leasing oraz zarządzać płatnościami leasingowymi za pomocą jednej uniwersalnej platformy. Nowy moduł systemu pozwala klientom sprawdzać umowy leasingowe, kontrolować harmonogramyspłat i dokonywać przelewów rat leasingowych z poziomu systemu transakcyjnego PekoBIZNES24. Nie trzeba już sprawdzać z pracownikami Pekao Leasing terminu spłaty, wysokości rat ani logować się do systemu transakcyjnego banku i w nim dokonywać spłat. To wszystko jest możliwe w PekaoBIZNES24.

— Nie trzeba już pozyskiwać informacji od doradcy z Pekao Leasing, wszystkie funkcje są dostępne w jednej uniwersalnej platformie. Przyspiesza to dokonywanie operacji finansowych, gdyż nie wymaga dokonywania żadnego transferu danych — przekonuje Piotr Karwiński, dyrektor zarządzający departamentu bankowości transakcyjnej w Pekao. Dodaje, że integracja systemów transakcyjnych banków z zewnętrznymi źródłami danych jest obecnie trendem w bankowości elektronicznej dla firm. Standardem jest już połączenie programów finansowo- -księgowych przedsiębiorstwa z bankowością transakcyjną. Dostęp do danych leasingowych w takiej platformie to jeszcze nowość, która może okazać się bardzo wygodnym rozwiązaniem. Nowa funkcjonalność może zainteresować kilka tysięcy użytkowników PekaoBiznes24, którzy mają umowy leasingowe w Pekao Leasing.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu