Łatwiejsze kredyty inwestycyjne i obrotowe dla małych i średnich przedsiębiorstw

Materiał partnera cyklu
06-12-2013, 00:00

Dobra wiadomość dla firm, które nie posiadają wystarczającego zabezpieczenia, aby pozyskać finansowanie na bieżącą działalność lub dalszy rozwój.

Na podstawie umowy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, przez kolejne dwa lata 22 banki będą udzielały finansowania z gwarancjami de minimis.

BGK podpisał z 22 bankami komercyjnymi umowę rozszerzającą tzw. gwarancje de minimis na kredyty inwestycyjne i rozwojowe. Przedłużono też okres funkcjonowaniaprogramu do końca 2015 roku. Całą procedurę przedsiębiorca przeprowadza za pośrednictwem banku. Wystarczy złożyć stosowny wniosek o kredyt obrotowy lub inwestycyjny — mówi Paweł Dziekoński, dyrektor Departamentu Produktów Kredytowych w Deutsche Bank PBC.

Gwarancje zabezpieczające kredyty przeznaczone na cele inwestycyjne będą udzielane do tej samej wysokości, tak jak to ma miejsce w przypadku kredytów obrotowych — czyli 3,5 mln zł. Istotnym kryterium jest też to, że chociaż wysokość gwarancji de minimis może wynieść maksymalnie 3,5 mln zł, to jednocześnie nie może ona przekroczyć 60 proc. kwoty kredytu. W odróżnieniu od gwarancji zabezpieczających kredyty obrotowe, gwarancje spłaty kredytów inwestycyjnych udzielane są maksymalnie na okres 99 miesięcy (dla kredytów obrotowych jest to 27 miesięcy) — dodaje Paweł Dziekoński.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera cyklu

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Łatwiejsze kredyty inwestycyjne i obrotowe dla małych i średnich przedsiębiorstw