Latynoski duet w dwóch wariantach (STRUKTURA DNIA)

EBE
opublikowano: 20-03-2013, 08:20

W oddziałach Nordea TUnŻ i Nordea Bank Polska rozpoczęła się subskrypcja rocznego produktu strukturyzowanego, z którego zysk będzie zależał o umocnienia się dwóch walut: brazylijskiego reala (BRL) i meksykańskiego peso (MXN) względem euro.

Produkt jest oferowany w dwóch wariantach: z pełną ochroną kapitału i 98-procentową.

Minimalna wpłata na lokatę wynosi 5 tys. zł. Towarzystwo i bank nie pobierają opłaty manipulacyjnej, ale za wycofanie się z umowy przed terminem zapadalności potrącą 2 proc. wpłaty przy wariancie z pełną ochroną kapitału i 4 proc. przy niepełnej ochronie kapitału. Subskrypcja potrwa do 17 kwietnia.

W pierwszym wariancie premia będzie wyliczana jako iloczyn wpłaconej składki, współczynnika partycypacji z przedziału 50-150 proc. (jego ostateczna wartość zostanie podana 12 kwietnia 2013 r.) oraz sumy zmian notowań poszczególnych walut z koszyka w trakcie inwestycji. W drugim wariancie zmieni się tylko współczynnik partycypacji, który może wynosić 150-300 proc.

Zdaniem PB:

Zaletą inwestycji jest brak opłaty manipulacyjnej, która zmniejszą kwotę inwestycji i zwolnienie z podatku od zysków kapitałowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EBE

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Latynoski duet w dwóch wariantach (STRUKTURA DNIA)