Czytasz dzięki

Lautus oczyszcza pomieszczenia z wirusów, bakterii i alergenów

Partnerem publikacji jest Venture Industries
opublikowano: 29-10-2020, 22:00

Nie jesteśmy w stanie wyeliminować wirusa SARS-CoV-2 z naszego życia. Niemniej na tym etapie rozwoju możemy już skutecznie zmniejszać żniwa niewidzialnego wroga.

Możemy ograniczyć straty, ochronić siebie, współpracowników, klientów, petentów czy pacjentów. Pracownicy szpitali znają ze swojej codzienności lampy wykorzystywane do sterylizacji pomieszczeń medycznych czy laboratoryjnych i wysokosprawne filtry, które zapewniają oczyszczanie powietrza na salach operacyjnych. To sprawdzone i niezawodne metody radzenia sobie z zanieczyszczonym m.in. drobnoustrojami powietrzem. Obecnie nie ma skuteczniejszych procedur obniżenia ryzyka zachorowania na COVID-19 niż odpowiednia filtracja i sterylizacja wspomnianymi wyżej lampami UV-C.

BEZPIECZNE ODDYCHANIE:
BEZPIECZNE ODDYCHANIE:
Hybrydowy oczyszczacz Lautus w warunkach laboratoryjnych usuwa do 100 proc. patogenów z powietrza, a w pomieszczeniach, w których przemieszczają się ludzie, jego skuteczność sięga 89 proc.

Hybrydowy oczyszczacz powietrza Lautus łączy powyższe elementy, zapewniając przy tym szczelną komorę filtracyjną z elementami miedzianymi. Oczyszczacz zaprojektowano w celu eliminacji z powietrza zagrożenia mikrobiologicznego, takiego jak wirusy i kolonie bakterii, w pomieszczeniach, w których przebywają ludzie (inaczej dekontaminacja powietrza). Urządzenie zostało zaprojektowane i wyprodukowane w Polsce. Producent dołożył wszelkich starań, żeby potwierdzić skuteczność hybrydy. Oczyszczacz przebadano klinicznie, również w warunkach rzeczywistych na oddziale zakaźnym, pomiary zróżnicowane pod względem metodyki prowadzono równolegle w kilku niezależnych laboratoriach. Wyniki sięgają 100 proc. skuteczności pod kątem eliminacji drobnoustrojów w warunkach laboratoryjnych, natomiast z przepływem czynnika ludzkiego skuteczność urządzenia jest na poziomie 89 proc.

Ponadto Lautus przeszedł pozytywnie testy dotyczące bezpieczeństwa fotobiologicznego. W urządzeniu zostały zastosowane filtry HEPA (H13+H14) używane w specjalistycznej filtracji powietrza w tzw. pomieszczeniach czystych (laboratoria, sale operacyjne). Dzięki odpowiedniej budowie w oczyszczaczu zmaksymalizowano powierzchnię filtracyjną (w zależności od wielkości Lautusa tylko filtry HEPA zajmują 4,3 lub 8,1 mkw.). Powietrze, które wpada do Lautusa, poddawane jest oczyszczeniu poprzez potrójną filtrację: filtr wstępny (G4 – separuje grubsze cząstki, część alergenów), pośredni (H13 – separuje bakterie i pozostałą część alergenów) i końcowy (H14 – separuje wirusy). Między filtrem pośrednim a końcowym zanieczyszczenia poddawane są w szczelnej komorze eliminacji poprzez działanie lampy UV-C.

Hybrydy przeznaczone zarówno do masowego zastosowania (w przestrzeniach publicznych, ochronie zdrowia, instytucjach i ośrodkach pro-medycznych, oświacie, bankach, biurach), jak i do pracy w pomieszczeniach o bardziej indywidualnym charakterze (gabinety lekarskie, stomatologiczne, weterynaryjne, siłownie, sklepy, gabinety kosmetyczne, salony fryzjerskie, sklepy, restauracje). Lautus jest urządzeniem w pełni mobilnym i gotowym do pracy, co umożliwia jego zastosowanie w miejscach, w których nie ma możliwości przewietrzenia pomieszczeń (poczekalnie, pomieszczenia medyczne bez wentylacji mechanicznej, szpitale polowe itp.), a w których występuje ryzyko zachorowania na COVID-19.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Partnerem publikacji jest Venture Industries

Polecane