Law Debenture Trust wezwał Elektrim do wykupienia obligacji

(Marek Druś)
19-01-2005, 18:48

Law Debenture Trust Corporation wezwał Elektrim do wykupienia obligacji wyemitowanych przez jego holenderską spółkę zależną. Uzasadnił to naruszeniem przez polską spółkę warunków umowy spłaty obligacji.

Law Debenture Trust Corporation wezwał Elektrim do wykupienia obligacji wyemitowanych przez jego holenderską spółkę zależną. Uzasadnił to naruszeniem przez polską spółkę warunków umowy spłaty obligacji. 

- Zarząd Elektrim S.A. [...] otrzymał od The Law Debenture Trust Corporation p.l.c.  z siedziba w Londynie  ("Powiernik") zawiadomienie stwierdzające, że obligacje  wyemitowane przez Elektrim Finance B.V., gwarantowane przez Elektrim S.A., z terminem wymagalności przypadającym na dzień 15 grudnia 2005 r. ("Obligacje"), są natychmiastowo wymagalne i płatne w odpowiedniej kwocie wykupu wraz z odsetkami – głosi wydany w środę wieczorem komunikat Elektrimu.

Powiernik uzasadnił swój wniosek ‘istnieniem Przypadków Naruszenia warunków Obligacji’ przez Elektrim. 

10 stycznia Elektrim informował o wszczęciu procedury arbitrażowej przeciwko Law Debenture Trust Corporation w w Londynie.

- W postępowaniu arbitrażowym Spółka dochodzi w szczególności ustalenia, że nie zachodzą Przypadki Naruszenia (Event of Default), o których Powiernik powiadomił Spółkę – głosił wydany wówczas komunikat Elektrimu.

Law Debenture Trust Corporation jest powiernikiem obligacji o nominale 510 mln EUR, wyemitowanych przez Elektrim Finance. Wierzyciele Elektrimu utrzymują, że spółka nie spłaciła w terminie należnych odsetek. Jeden z nich powiedział ‘Pulsowi Biznesu’, że  ‘efektem ogłoszenia przez powiernika obligacji złamania umowy będzie wniosek o upadłość spółki’.MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Law Debenture Trust wezwał Elektrim do wykupienia obligacji