Lawina informacji z Elektrimu

Dariusz Karolak
opublikowano: 31-12-2001, 00:00

Lawina informacji z Elektrimu

W zalewie informacji napływających z Elektrimu można się pogubić. Wniosek o postępowanie układowe można w sumie uznać za informację pozytywną. Tym bardziej przekroczenie 5-proc. progu zaangażowania przez BRE. Negatywną jest zejście przez Fundusz Templetona poniżej 5 proc. Rynek chyba bardziej przejął się tą ostatnią, dochodząc do wniosku, że Templeton będzie próbował pozbyć się wszystkich akcji, co oznacza, że rozpoczęło się odliczanie obrotu do 4 mln szt., zanim ktokolwiek odważy się mocniej ruszyć kursem w górę. W piątek obroty wyniosły 1,4 mln.

W analizie wskaźnikowej warto zwrócić uwagę na sygnał sprzedaży na dziennym oscylatorze stochastycznym. Prawdopodobnie oznacza to początek korekty wzrostów z ostatnich dwóch tygodni, notabene całkiem imponujących (49 proc.). Zatrzymanie powinno nastąpić w okolicach jednego ze zniesień Fibonacciego. Znajdują się one odpowiednio przy 9, 8,55, 8,15 i 7,8 zł. Osobiście typuję 50-proc. zniesienie, tj. spadek do 8,15. Dalsze zachowanie kursu zależeć będzie od tego, jak zareagują obligatariusze.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu