LC Corp chce skupu

KSA
opublikowano: 08-07-2009, 00:00

Spółka robi drugie podejście do programu skupu akcji własnych.

Spółka robi drugie podejście do programu skupu akcji własnych.

Marcowe walne LC Corp miało się zająć skupem akcji własnych. Propozycję zarządu negatywnie zaopiniowała jednak rada nadzorcza tłumacząc, że nie neguje samego pomysłu, lecz sposób przeprowadzenia buybacku. Chodziło o kwestie formalne — skupu nie można przeprowadzić w proponowanym pierwotnie trybie, bo po korekcie audytorskiej zmieniły się wyniki LC Corp. Teraz spółka robi drugie podejście. Na 31 lipca zwołano kolejne walne z buybackiem w porządku obrad. Na razie nie wiadomo, ile pieniędzy może na niego przeznaczyć.

— Parametry skupu zostaną podane w projektach uchwał przed walnym — mówi Artur Wiza, członek rady nadzorczej LC Corp.

Spółka ma traktować skup jako opcję wykorzystania nadwyżek finansowych generowanych przez wykańczane osiedle Przy Promenadzie w przypadku, gdyby w najbliższym czasie nie zadecydowała się na uruchomienie kolejnych projektów, a kurs utrzymywał się na niskim poziomie. Skupione akcje będą mogły być nabywane wyłącznie w celu umorzenia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane