LC Corp. realizuje kolejny projekt

BT
opublikowano: 21-09-2006, 00:00

Gdy skończy się budowa Arkad Wrocławskich, kontrolowana przez Leszka Czarneckiego LC Corp. rozpocznie kolejną inwestycję we Wrocławiu - Sky Tower. — Inwestycję zaplanowano na lata 2007–10. Kompleks o powierzchni 300 tys. mkw. będzie się składał z trzech wież. Największa, licząca 205 m wysokości, czyli 51 pięter, będzie najwyższym apartamentowcem w Polsce i w naszym regionie — mówi Konrad Dubelski, prezes LC Corp. (na zdjęciu).

Inwestycja pochłonie 400 mln USD. 25 proc. to własny kapitał spółki, reszta — kredyt bankowy. Sprzedaż pierwszych apartamentów rozpocznie się wiosną 2007 r. Cena metra kwadratowego nadal jest tajemnicą. Jednak biorąc pod uwagę, że obecnie apartamenty we Wrocławiu są wyceniane na 13 tys. za mkw., a ceny w ciągu roku rosną około 25 proc., to apartamentu poniżej 16 tys. zł za mkw. raczej kupić się nie da.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: BT

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu