LC Corp wybuduje biurowiec w centrum Katowic

PAP
02-10-2013, 16:34

Spółka LC Corp wybuduje w centrum Katowic składający się z dwóch budynków kompleks biurowo-usługowy, w którym łączna powierzchnia najmu wyniesie 27 tys. m kw. Pierwszy budynek ma być oddany do użytku w IV kwartale przyszłego roku. Będzie kosztował prawie 60 mln zł.

Informacje na temat realizacji inwestycji przedstawiciele spółki LC Corp przekazali podczas środowego spotkania prasowego na terenie budowy.

Cały projekt obejmuje budowę dwóch ośmiokondygnacyjnych budynków, połączonych pasażem handlowo-usługowym. W części parterowej i podziemnej powstanie parking z 250 miejscami postojowymi. Kompleks powstanie w sąsiedztwie nagradzanego w konkursach architektonicznych gmachu Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej oraz w pobliżu budynków Uniwersytetu Śląskiego.

„Nasz obiekt jest obecnie jedną z największych inwestycji realizowanych na Śląsku. Prestiżowa lokalizacja oraz nowoczesny projekt architektoniczny biurowca to odpowiedź na wysokie aspiracje dynamicznie rozwijającego się środowiska biznesowego aglomeracji śląskiej” - powiedział członek zarządu LC Corp Tomasz Wróbel.

Realizacja inwestycji będzie rozłożona na dwa etapy. Pierwszy z nich obejmuje budowę budynku A o powierzchni 12,7 tys. m kw., wraz z wydzieloną częścią usługowo-handlową (ponad tysiąc m kw.) i podziemnym garażem. W pasażu mają powstać restauracje, kawiarnie, sklepy i punkty usługowe. Koszt wybudowania pierwszego z budynków to 59 mln zł. Mimo że oddanie go do użytku zaplanowano na IV kwartał 2014 roku, przedstawiciele LC Corp podają, że mają już najemców na połowę powierzchni. Z kolejnymi trwają rozmowy.

Do głównych atutów powstającego kompleksu inwestor zalicza atrakcyjną lokalizację. Biurowiec będzie położony przy Drogowej Trasie Średnicowej, w sąsiedztwie głównych szlaków komunikacyjnych Katowic.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Budimex. Za koncepcję i projekt obiektu odpowiada biuro architektoniczne Kuryłowicz&Associates, które ma w swoim dorobku m.in. takie projekty, jak siedziba Polskich Linii Lotniczych LOT i Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu.

LC Corp SA kontroluje grupę celowych spółek deweloperskich, realizujących inwestycje mieszkaniowe i komercyjne w największych miastach w kraju. Od 2007 spółka notowana jest na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Większościowym akcjonariuszem LC Corp jest Leszek Czarnecki, kontrolujący również m.in. grupę finansową Getin Holding SA.

Według opublikowanego w kwietniu tego roku raportu firmy doradczej Jones Lang LaSalle, w całym ubiegłym roku w Katowicach oddano do użytku 20,6 tys. m kw. nowych biur, czyli ponad dwa razy więcej niż rok wcześniej. Autorzy raportu wskazują, że nowe powierzchnie biurowe znajdują najemców, a pod względem zasobów biurowych Katowice należą do czterech największych regionalnych rynków w Polsce, poza Warszawą. Szacuje się, że jest tu ok. 290 tys. m kw. powierzchni biurowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / LC Corp wybuduje biurowiec w centrum Katowic