Czytasz dzięki

Le Maire: Francja i UE gotowe walczyć z USA w sprawie nowych ceł

opublikowano: 03-12-2019, 09:19

Francuscy ministrowie przekonują, że Francja i Unia Europejska są gotowe walczyć z USA w sprawie nowych ceł, pisze Reuters.

Agencja przypomina, że rząd USA zagroził w poniedziałek cłem dochodzącym do 100 proc. na wart 2,4 mld USD import francuskiego szampana, sera, luksusowych torebek i innych produktów. Groźba wiąże się z plamami wprowadzenia we Francji podatku od usług cyfrowych, który mieliby płacić m.in. amerykańscy giganci internetowi.
Francuski minister finansów Bruno Le Maire ogłosił, że stanowisko USA jest „nie do zaakceptowania”.

Bruno Le Maire
Zobacz więcej

Bruno Le Maire fot. Bloomberg

- W przypadku nowych amerykańskich sankcji Unia Europejska jest gotowa odpowiedzieć – podkreślił.

Wiceminister gospodarki Agnes Pannier-Runacher powiedziała w innym wywiadzie, że Francja jest gotowa walczyć z USA i nie zamierza się wycofać z planu wprowadzenia podatku cyfrowego.

1cae78be-dad3-11e9-8a34-2a2ae2dbcce4
Polityka gospodarcza
Nie uciekniesz przed skutkami polityki gospodarczej. Zapisz się na nasz newsletter, by nie przegapić newsów, analiz i komentarzy. Zamieniamy słowa polityków na pieniądze
ZAPISZ MNIE
Polityka gospodarcza
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Nie uciekniesz przed skutkami polityki gospodarczej. Zapisz się na nasz newsletter, by nie przegapić newsów, analiz i komentarzy. Zamieniamy słowa polityków na pieniądze
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy