Le Maire: Niemcy powinny szybko wesprzeć swoją gospodarkę

opublikowano: 19-09-2019, 18:55

Niemcy nie powinny zwlekać i zacząć szybko działać, aby ożywić swoją słabnącą gospodarkę, powiedział Bruno Le Maire , francuski minister finansów. Wyraził swoje zaniepokojenie ślimaczym tempem wysiłków jakie podejmuje Berlin by wesprzeć wzrost gospodarczy, donosi Reuters.

Francuscy decydenci są coraz bardziej zaniepokojeni, ponieważ Niemcy, największa gospodarka w Europie, zastanawiają się, jak wydostać się z krawędzi recesji i chcą, aby Berlin zrobił więcej ze swoją nadwyżką budżetową.

Bruno Le Maire
fot. Bloomberg

Le Maire powiedział, że oba kraje uzgodniły strategię reagowania na globalne spowolnienie gospodarcze i napięcia handlowe, które szczególnie mocno uderzają w niemiecką gospodarkę, napędzaną eksportem.

Francuski minister stwierdził, że strategia opiera się na trzech filarach. Pierwszym jest zmniejszanie długu publicznego w miarę potrzeby. Drugim jest kontynuacja reform strukturalnych, zaś trzecim polityka budżetowa, która może przejąć pałeczkę od polityki pieniężnej.

Le Maire powiedział, że chociaż istnieje zgoda co do takiego podejścia, pozostaje otwarta debata na temat ram czasowych działań.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane