Le Monde: manipulacje emisją spalin w ok. 2 mln aut PSA Group

opublikowano: 08-09-2017, 12:03
aktualizacja: 08-09-2017, 12:04

Według Le Monde, dochodzenie wykazało iż mogło dojść do manipulacji emisją spalin w prawie 2 mln aut sprzedanych przez PSA Group, producenta peugeotów i citroenów, informuje Reuters.

Francuskie dochodzenie dotyczyło PSA Group, jak i innych producentów aut. W autach największego francuskiego koncernu motoryzacyjnego znaleziono podejrzane oprogramowanie, które mogło służyć manipulacji emisją spalin. PSA Peugeot zaprzecza jednak kolejny raz, jakoby korzystał z oprogramowania mającego fałszować pomiar emisji spalin, pisze Reuters powołując się na wypowiedź rzecznika koncernu dla gazety.

PSA Peugeot-Citroen
Zobacz więcej

PSA Peugeot-Citroen fot. Bloomberg

W kwietniu AFP i Reuters informowały, że francuscy prokuratorzy prowadzą dochodzenie w sprawie manipulacji pomiarem emisji spalin w autach z silnikami diesla produkowanym przez PSA Peugeot-Citroen. Prokuratorzy mieli zająć się sprawą koncernu po doniesieniu francuskiego urzędu ochrony konsumentów DGCCRF w związku z dokumentami, które jego pracownicy odkryli biurach PSA we Francji około rok temu.

PSA już wtedy zapewniał, że nigdy nie stosował w autach oprogramowania, które miałoby oszukiwać test emisji spalin. Rzecznik francuskiego koncernu podkreślił, że respektuje on wszystkie regulacje we wszystkich krajach, gdzie jest obecny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu