Le Soir": Koalicja z Ligą i Samoobroną może wpłynąć na wizerunek Polski

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 28-10-2005, 09:11

Jeśli dojdzie do koalicji Prawa i Sprawiedliwości, Ligi Polskich Rodzin i Samoobrony, może to wpłynąć na wizerunek Polski w Unii Europejskiej - ocenia w piątek belgisjki dziennnik "Le Soir".

Jeśli dojdzie do koalicji Prawa i Sprawiedliwości, Ligi Polskich Rodzin i Samoobrony, może to wpłynąć na wizerunek Polski w Unii Europejskiej - ocenia w piątek belgisjki dziennnik "Le Soir".

    "Polska już wcześniej nie była łatwym partnerem w ramach Unii Europejskiej. Tymczasem teraz własnym staraniem nadaje sobie wizerunek kraju zupełnie nieprzewidywalnego i rządzonego przez antyeuropejską większość" - pisze dziennik w korespondencji z Warszawy.

    Jego zdaniem, "bardzo prawdopodobna" w Polsce stała się możliwość gabinetu PiS, który będzie "zakładnikiem nacjonalistów i populistów", bowiem obecne kroki braci Kaczyńskich świadczą o tym, że przechodzą oni coraz bardziej na pozycje prawicowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane