Leaf pod skrzydłami Wedla

WIS
opublikowano: 28-07-2005, 00:00

Leaf, znany producent sezamków i chałwy, oraz Cadbury Wedel, numer jeden na polskim rynku słodyczy, zawarli umowę o współpracy w dziedzinie dystrybucji.

Na jej podstawie od 1 sierpnia dział sprzedaży Cadbury Wedel będzie prowadził na zasadach wyłączności dystrybucję najbardziej znanych wyrobów Leaf Poland, m.in. cukierków Hops!, sezamków AHA oraz Chałwy Królewskiej. Warto dodać, że w przeszłości sezamki i chałwa były obecne w portfolio Wedla. Do firmy należał też obecny zakład Leaf w centrum Warszawy. Ale to nie wszystko. Okazuje się, że Leaf przed miesiącem po raz kolejny zmienił właściciela. Od międzynarodowego funduszu inwestycyjnego CVC kupiło go dwóch polskich biznesmenów. Wcześniej spółka była częścią holenderskiej grupy CSM. W ubiegłym roku sprzedaż Leaf Poland przekroczyła 60 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WIS

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Leaf pod skrzydłami Wedla