Leasing „budowlany” nadal rośnie

SW
opublikowano: 27-10-2011, 00:00

WAŻNE DANE

Wartość inwestycji w „budowlance” sfinansowanych przez leasing i pożyczki w ciągu dziewięciu miesięcy 2011 r. wyniosła 1,8 mld zł — jak wynika z danych Związku Polskiego Leasingu (ZPL). Oznacza to wzrost o ponad jedną czwartą w porównaniu z analogicznym okresem ub.r. Zdaniem przedstawicieli Spółek Leasingowych BZ WBK, nic nie wskazuje na to, aby w najbliższych miesiącach wzrost ten miał zostać zahamowany.

— Wyniki sprzedaży firm leasingowych w segmencie maszyn i urządzeń dla budownictwa pokazują, że sytuacja na tym rynku jest stabilna — mówi Szymon Stryjski, odpowiedzialny w BZ WBK Finanse & Leasing za finansowanie branży budowlanej. Firmy leasingowe widzą ogromny potencjał inwestycji w środki trwałe w budownictwie drogowym i mieszkaniowym. — Leasing jest tutaj od dawna wykorzystywany, więc dla wielu firm będzie naturalnym wyborem — mówi Szymon Stryjski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SW

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Leasing „budowlany” nadal rośnie