Leasing finansowym wsparciem dla transportu

KP
opublikowano: 25-04-2019, 22:00

Kredyt i leasing to dwie najpopularniejsze formy finansowania inwestycji przedsiębiorstw. Choć ich koszt niewiele różni się między sobą, to dla firmy transportowej korzystniejszy jest leasing, dzięki łatwiejszym procedurom uzyskania finansowania oraz większej elastyczności firmy leasingowej.

Falco Trans to firma, która od prawie 11 lat specjalizuje się w transporcie samochodami dostawczymi na terenie Unii Europejskiej. — Z sentymentem wspominam początki naszej współpracy. Jako start-up Falco Trans miał problem ze znalezieniem finansowania na auto, dopóki nie trafił do nas. Podpisaliśmy umowę, a owocna współpraca trwa do dziś. Przykład Falco Trans pokazuje, jak ważna jest otwartość na klienta, zrozumieniejego potrzeb, zaufanie w początkach działalności czy dalszego jej rozwijania. Takie podejście sprzyja powstaniu przyjacielskiej relacji w biznesie — mówi Agnieszka Czyżewska, zastępca dyrektora oddziału Idea Getin Leasing (IGL) w Warszawie.

INSPIRACJA DO DZIAŁANIA:
INSPIRACJA DO DZIAŁANIA:
W dostosowanym do moich możliwości harmonogramie rat leasingowych dostrzegłam realną szansę na stanie się nie tylko teoretykiem, ale i praktykiem transportu – mówi Anna Zarzecka, właścicielka Next Logistics.
Fot. ARC

Bezpieczne narzędzie

Prowadzenie działalności transportowej na terenie Unii Europejskiej to z jednej strony konieczność posiadania samochodów dostawczych z zabudową plandekową, z których każdy wyposażony jest w tzw. zakres zamknięcie celne i zestaw pasów mocujących towary. Z drugiej zaś niezbędna jest znajomość przepisów prawa obowiązujących w poszczególnych krajach i specyfiki lokalnych rynków. Firma Falco Trans korzysta w tym zakresie z doradztwa spółki Next Logistics.

— Pomagałam w interpretacji i praktycznym stosowaniu przepisów w transporcie. Po pewnym czasie to podstawowe doradztwo rozszerzyłam o pomoc w sprzedaży usług transportowych oraz pozyskiwaniu przez firmy transportoweklientów na terenie Polski i całej Unii Europejskiej — mówi Anna Zarzecka, właścicielka Next Logistics.

— Stała współpraca z przewoźnikami dała mi gruntowną znajomość transportu w każdym aspekcie, z perspektywy zarówno kadrowo-płacowej, księgowej, jak i prawnej. Z czasem, aby lepiej zrozumieć procesy zachodzące w branży, postanowiłam uzupełnić swoich usług o transport. Leasing natomiast stał się dla mnie bezpiecznym narzędziem do pozyskania pierwszego środka transportu. W indywidualnie dostosowanym do moich możliwości i potrzeb harmonogramie spłat zobaczyłam realną szansę na stanie się nie tylko teoretykiem, ale i praktykiem transportu — przyznaje Anna Zarzecka.

Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
×
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.

Wybór między sfinansowaniem zakupu leasingiem, kredytem lub ze środków własnych musi być poprzedzony dogłębną analizą zasobów finansowych i perspektywą utrzymania płynności finansowej. Właśnie dlatego zarówno Falco Trans, jak i Next Logistics odrzuciły zakupfinansowany ze środków własnych, wybierając leasing. Leasing operacyjny, przeznaczony na pozyskanie środków transportu, stał się dla obu firm czynnikiem decydującym o uruchomieniu, a potem dalszym rozwijaniu działalności transportowej.

— Niewątpliwą zaletą leasingu jest też możliwość renegocjacji harmonogramu spłat, co w wielu sytuacjach może pomóc wybrnąć z nagłej, niekorzystnej sytuacji finansowej. Dotychczas nie korzystałam z tej opcji, ale komfort dostępu do niej jest kolejnym argumentem przy podjęciu decyzji o wyborze sposobu finansowania środków transportu — wskazuje Anna Zarzecka.

Praktyczne rozwiązanie

Dynamiczny rozwój rynku wymusza na przedsiębiorcach szybkość działania i podejmowania decyzji. Także w kwestii pozyskiwania środków na finansowanie swoich inwestycji, np. floty pojazdów. Gdy pojawiają się interesujące perspektywy biznesowe, firmy oczekują szybkiej, dostępnej i dopasowanej do swoich potrzeb oferty.

— Dla mnie Idea Getin Leasing jest liderem w zakresie rozpoznania potrzeb klienta i zdolności dopasowania do nich oferty. Szybkość reakcji, stosunkowo uproszczona procedura uzyskania kolejnych środków dla klientów z wieloletnią historią współpracy powodują, że układa się ona bezproblemowo — podkreśla Anna Zarzecka.

Leasing jest bardzo praktycznym rozwiązaniem dla firm transportowych, pozwalającym na wymianę flot pojazdów praktycznie co kilka lat. Po zakończeniu spłacania rat leasingowych przedsiębiorca może co prawda dokonać wykupu pojazdu, jednak w praktyce firmy wymieniają je na bardziej nowoczesne i dopasowane do charakteru prowadzonej działalności auta.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KP

Polecane