Lecą Żurawie. W górę

KL
opublikowano: 13-07-2007, 00:00

EFH Żurawie Wieżowe będą mieć w tym roku wyższe przychody i zyski. I to nie licząc efektów, jakie może dać nowa emisja akcji.

EFH Żurawie Wieżowe będą mieć w tym roku wyższe przychody i zyski. I to nie licząc efektów, jakie może dać nowa emisja akcji.

Przychody ze sprzedaży Żurawi Wieżowych mają sięgnąć w tym roku 22 mln zł, czyli o 5 mln więcej, niż prognozowano wcześniej. Zysk ze sprzedaży w nowej prognozie to 7,2 mln zł (wcześniej — 4,1 mln zł). Zysk brutto w nowej prognozie oszacowano na 7 mln zł, a zysk netto — na 5,9 mln zł. Wcześniej podawano, że wyniosą one 3,7 mln zł i 3 mln zł. Poprzednią prognozę opublikowano 26 lutego.

— W nowej prognozie opieramy się na już zrealizowanych i obecnie realizowanych kontraktach — wyjaśnia Tadeusz Orlik, dyrektor ds. ekonomicznych i finansowych Żurawi.

W komunikacie spółka podaje, że prognozy zostały podwyższone dzięki utrzymującemu się wysokiemu popytowi na usługi Żurawi oraz wzrostowi cen. Wynik poprawią także zakupy kolejnych maszyn.

— Nowa prognoza jest i tak pesymistyczna. Nie uwzględnia efektów przyszłej emisji — mówi Tadeusz Orlik.

Akcje spółki wzrosły wczoraj o 7,1 proc. do 34,3 zł. Podrożały również prawa poboru — o 7,5 proc. do 5,05 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy