Czytasz dzięki

Lech Kaczyński: przywrócimy Polakom ich państwo

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 25-09-2005, 23:25

Kandydat PiS na prezydenta Lech Kaczyński zapowiedział w niedzielę, że "cel, jakim jest przywrócenie większości Polakom ich państwa, najwyższej wartości jaką jest suwerenna Rzeczpospolita, będzie w najbliższych latach osiągnięty".

Kandydat PiS na prezydenta Lech Kaczyński zapowiedział w niedzielę, że "cel, jakim jest przywrócenie większości Polakom ich państwa, najwyższej wartości jaką jest suwerenna Rzeczpospolita, będzie w najbliższych latach osiągnięty".

    Kaczyński w swym wystąpieniu w niedzielę w sztabie PiS, po ogłoszeniu pierwszych sondażowych wyników wyborów, zwrócił się do Polaków, którzy nie wzięli udziału w wyborach. Powiedział, że rozumie ich stan beznadziei, ich często wielki ból. Zapewnił jednak, że nowa władza i nowy prezydent, jakim - jak podkreślił- chce być, zmieni ten stan rzeczy i za kilka lat zdecydowana większość Polaków będzie chciała uczestniczyć w życiu politycznym.

    Podkreślił, że cele które sobie stawia, choć może nie zawszew tym czasie, który by chciał, są realizowane.

    Kaczyński chce, by PO nie była "wewnętrzną opozycją w rządzie, tylko jego aktywnym , pomysłotwórczym, mającym wielką siłę przebicia, mającym zrozumienie polskich przedsiębiorców, składnikiem".

    Kaczyński zapowiadając przywrócenie Polakom "ich państwa"  -"suwerennej RP" - podkreślił, że dokona tego PiS oraz prezydent,  którym ma nadzieję zostać oraz "nasi przyjaciele z PO". Podziękował też wszystkim, którzy głosowali na PiS, "na program nie eksperymentu, ale racjonalnego, zdrowego rozsądku".

    Kandydat PiS na prezydenta przypomniał, że "przez ostatnie trzy lata rządzi największym polskim miastem, które (...) uchodziło za szczyt wszelkich nieprawości". Jak powiedział, "grupa ludzi dobrej woli, trochę wysiłku i ten stan rzeczy się zasadniczo zmienił". "Udało się Warszawie - uda się i Polsce" - zakończył, a zgromadzeni w sztabie członkowie i sympatycy PiS skandowali: Zwyciężymy!

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane