Lee: bitcoin po 25 tys. USD na koniec roku

Marek D ruś, cnbc.com
opublikowano: 13-04-2018, 13:12
aktualizacja: 13-04-2018, 13:15

Wzrost notowań bitcoina w ostatnich dniach spowodował kolejną falę spekulacji dotyczących wyceny najpopularniejszej kryptowaluty. Thomas Lee, znany z „byczych” prognoz, oczekuje ponad trzykrotnego wzrostu kursu bitcoina do końca roku.

- Wciąż jesteśmy całkiem pewni, że bitcoin wciąż oferuje możliwości uzyskania wielkiej premii za ryzyko i uważamy, że może osiągnąć kurs 25 tys. USD do końca roku – powiedział w CNBC Lee, współzałożyciel i szef analizy w Fundstrat.

Zobacz więcej

Tom Lee

CNBC

W czwartek o bitcoinie zrobiło się znów głośno kiedy w krótkim czasie jego kurs pokonał poziomy 7 tys. USD i 8 tys. USD. W piątek kryptowaluta drożeje o 2 proc. do 8078,70 USD.

Kurs bitcoina osiągnął maksimum w grudniu ubiegłego roku kiedy sięgał prawie 20 tys. USD. Od tego czasu spadł o ok. 60 proc. Lee jest przekonany, że krypto waluta odrobi tą stratę.

- Bitcoin jest niesamowicie wysprzedany – powiedział. – To, co obecnie się dzieje widzieliśmy pod koniec rynku niedźwiedzia z 2014 roku, nie na początku – dodał.

Rynek niedźwiedzia na bitcoinie trwał w 2014 i 2015 roku i był następstwem bankructwa Mt.Gox, wówczas największej giełdy kryptowaluty. Kurs bitcoina znalazł dno w styczniu 2015 roku. Obecny jest ok. 43-krotnie wyższy od ówczesnego. 

Lee uważa, że obawy co do dalszego spadku ceny bitcoina są nieuzasadnione. Słabość kryptowaluty z początku tego roku tłumaczy głównie podażą związaną ze zbliżającym się terminem płacenia podatków. Z jego wyliczeń wynika, że gospodarstwa domowe w USA mają do zapłacenia nawet 25 mld USD podatku od zysku kapitałowego z inwestycji w kryptowaluty. Po 17 kwietnia, kiedy wypada termin rozliczenia się z fiskusem, presja powinna słabnąć, twierdzi Lee.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek D ruś, cnbc.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Lee: bitcoin po 25 tys. USD na koniec roku