Legendarna marka motocykli musi się zreorganizować

Harley-Davidson, amerykański producent legendarnych motocykli przeżywa trudny okres. Firma zmuszona jest do przeprowadzenia restrukturyzacji, donosi Reuters.

Tylko w trzecim kwartale bieżącego roku sprzedaż detaliczna motocykli tej marki na rodzimym rynku spadła o 7,1 proc. Tymczasem – jak wynika z danych Motorcycle Industry Council - narastająco po dziewięciu miesiącach 2016 r. sprzedaż nowych motocykli w USA ogółem zmniejszyła się o 5,6 proc. do 279,01 tys. 

Harley-Davidson
Zobacz więcej

Harley-Davidson

Bloomberg

W efekcie niekorzystnej sytuacji rynkowej HD zapowiada ograniczenie swojej działalności, reorganizację i redukcję pracowników w czwartym kwartale, co powinno  kosztować firmę od 20 do 25 mln USD.

W minionym kwartale spółka zarobiła netto 114,1 mln USD wobec 140,3 mln w analogicznym okresie 2015 r. Zysk na akcję obniżył się z 69 do 64 centów. Przychody spadły z kolei ze 1,32 do 1,27 mld USD. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Legendarna marka motocykli musi się zreorganizować