Legg Mason prognozuje 5 mld zł aktywów w 2007 r., przeniósł część dłużną do innej spółki

opublikowano: 05-04-2007, 16:45

Legg Mason TFI przekazał zarządzanie częścią dłużną spółce Western Asset Management (WAM ), należącą do grupy Legg Mason. Outsourcing zarządzania wpłynie na zmniejszenie wartości zarządzanych aktywów Legg Mason Zarządzanie Aktywami o ok. 1,5 mld zł do 4,5 mld zł. Jej aktywa mają sięgnąć 5 mld zł na koniec roku, poinformowali przedstawiciele obu spółek podczas spotkania prasowego.

"Na rynku dłużnym pojawia się coraz więcej technik i metod inwestycyjnych. Ta wiedza jest poza zasięgiem Legg Mason w Polsce. Naszą filozofią działania jest specjalizacja, a teraz będziemy mogli skoncentrować się na rynku akcji" - powiedział Jacek Treumann, członek zarządu Legg Mason Zarządzanie Aktywami (ZA).

Dodał, że Legg Mason zostanie odpowiedzialny za zarządzanie swoimi funduszami w Polsce, a formalne i kosztowe relacje z klientami i partnerami biznesowymi pozostaną bez zmian. Zarządzanie funduszami dłużnymi będzie odbywać się z Londynu i nie obejmie portfeli inwestycyjnych Legg Mason ZA.

"Dla Legg Mason Zarządzanie aktywami przeniesienie zarządzania częścią dłużną do Londynu będzie oznaczać skokowe zmniejszenie wartości zarządzanych aktywów o ok. 1,5 mld zł" - powiedział Treumann.

"Oddanie zarządzania części dłużnych WAM spowoduje też spadek przychodów Legg Mason ZA. To będzie kilkunastoprocentowy spadek przychodów w skali roku" - dodał Tomasz Jędrzejczak, prezes zarządu Legg Mason Zarządzanie Aktywami i TFI.

Jacek Treumann powiedział, że z uwzględnieniem operacji przeniesienia części dłużej do WAM, środki pod zarządzaniem Legg Mason ZA sięgną 5 mld zł na koniec roku.

"5 mld zł pod zarządzaniem wydaje nam się celem do osiągnięcia w tym roku" - powiedział Treumann.

Powtórzył, że w tym roku spodziewa się wzrostu aktywów Legg Mason TFI zgodnie z tempem wzrostu rynku, tj. o 20%. Wartość aktywów towarzystwa sięgnie 4 mld zł na koniec 2007 roku.

"Już teraz, w pierwszym kwartale zrealizowaliśmy 42% naszego rocznego planu. Jednak trzymamy się wzrostu rynku o 20% w skali roku i 4 mld zł aktywów na koniec roku" - powiedział Treumann.


Aktywa Legg Mason ZA sięgnęły 5,977 mld zł na koniec marca, w tym 3,619 mld zł zostało ulokowanych w funduszach Legg Mason TFI.

Jak powiedział Treumann, fundusze obligacyjne w Polsce ulokowały środki wysokości prawie 8 mld zł na koniec marca, a łącznie z funduszami rynku pieniężnego wartość ta sięgnęła niemal 16 mld zł.

W Polsce od 2000 roku WAM ulokował 1,36 mld USD aktywów w polskich papierach dłużnych, a 13 klientów instytucjonalnych z Polski powierzyło1,28 mld USD środków.

Western Asset Management (WAM) specjalizuje się w zarządzaniu funduszami i portfelami papierów dłużnych i jest jednym z największych zarządzających tego rodzaju papierami na świecie o aktywach pod zarządzaniem wysokości ok. 574 mld USD.

WAM od 1986 roku należy do grupy Legg Mason. Posiada 140- osobowy zespół zarządzających, analityków o ekonomistów. WAM świadczy usługi wyłącznie dla klientów korporacyjnych (ok. 800 dużych podmiotów). (ISB)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Legg Mason prognozuje 5 mld zł aktywów w 2007 r., przeniósł część dłużną do innej spółki