Legia Warszawa rusza z budową za 80 mln zł

opublikowano: 27-03-2019, 14:08

W kwietniu rozpocznie się budowa akademii piłkarskiej w Grodzisku Mazowieckim. Projekt wspierają dwa ministerstwa i BGK.

Legia Training Center, inwestycja planowana od ponad czterech lat przez spółkę celową Akademia Piłkarska Legii (APL) i nazywana drugim domem Legii Warszawa, będzie gotowa w połowie 2020 r. Tydzień temu umowę kredytową zagwarantował Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK), a wykonawca (PORR) wkrótce rozpocznie prace budowlane. Łączna wartość inwestycji to 80 mln zł.

DRUGI DOM: Legia Warszawa, prywatny klub należący do Dariusza 
Mioduskiego, dopięła swego - w kwietniu pod Warszawą ruszy budowa 
centrum treningowo-szkoleniowego dla piłkarzy (Legia Training Center), strategiczna inwestycja  
spółki. Projekt zakłada m.in. powstanie 6 boisk, hotelu i biur. Obiekt 
będzie drugim - obok  stadion przy ul. Łazienkowskiej w stolicy, który 
klub dzierżawi od miasta - „domem” Legii.
Wyświetl galerię [1/2]

DRUGI DOM: Legia Warszawa, prywatny klub należący do Dariusza Mioduskiego, dopięła swego - w kwietniu pod Warszawą ruszy budowa centrum treningowo-szkoleniowego dla piłkarzy (Legia Training Center), strategiczna inwestycja  spółki. Projekt zakłada m.in. powstanie 6 boisk, hotelu i biur. Obiekt będzie drugim - obok  stadion przy ul. Łazienkowskiej w stolicy, który klub dzierżawi od miasta - „domem” Legii. Fot. Materiały prasowe

- Istotną część finansowania inwestycji stanowi wkład własny inwestora, do tego dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystki w wysokości 11 mln zł z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Dostaliśmy też mały grant w wysokości 1,2 mln zł z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju na Centrum Badawczo-Rozwojowe LegiaLab, czyli na realizację agend badawczych. Do tego oczywiście finansowanie dłużne z BGK, który jest instytucją działającą na rynku komercyjnym, ale też pełniącym misję, realizując dużo istotnych dla Polski projektów na poziomie samorządowym i centralnym - komentuje Tomasz Zahorski, prezes Akademii Piłkarskiej Legii.

Z naszych informacji wynika, że BGK nie zgodził się na podanie kwoty kredytu.

Obiekt ma być najnowocześniejszym ośrodkiem szkoleniowo-treningowym w Polsce -  będzie kuźnią młodych talentów piłkarskich. Projekt zakłada budowę 6 boisk (w tym jednego halowego), infrastruktury treningowej i rekreacyjnej dla pierwszej drużyny, sal lekcyjnych i bursy dla zawodników w wieku 13-18 lat, a także szatni i siłowni, biur, hotelu czterogwiazdkowego, sal konferencyjnych i gabinetów medycznych. Planowany ośrodek pozwoli też na rozwój Centrum Badawczo-Rozwojowego LegiaLab, w ramach którego działają start-upy sportowe.

- Chcemy szkolić zawodników, którzy docelowo będą grać w pierwszej drużynie Legii i innych klubów Ekstraklasy, a także w czołowych klubach europejskich. Aby to osiągnąć, musimy mieć infrastrukturę, która pozwoli przyciągać i rozwijać największe talenty z Polski i regionu (Europy Środkowo-Wschodniej - przyp. red.). Będziemy też korzystać z najlepszych doświadczeń i wiedzy trenerskiej, a także tworzyć i rozwijać nowe technologie w LegiaLab - komentuje Dariusz Mioduski, prezes i właściciel Legii.

Nieruchomość, na której powstanie ośrodek szkoleniowy - działka w położonej ok. 30 min. jazdy samochodem od Warszawy gminie Grodzisk Mazowiecki - jest własnością spółki Legia Warszawa, która należy do Dariusza Mioduskiego. Spółka ma nadzieję, że budowa obiektu, która jest częścią jej strategii rozwoju, otworzy nowe możliwości sponsorskie. Klub od lat dzierżawi miejski stadion przy ul. Łazienkowskiej w Warszawie. Stara się również o zbudowanie dwóch nowych boisk bocznych obok stadionu, przy ul. Czerniakowskiej, na działce miejskiej, gdzie  mieści się strzelnica. [AR]


a2bc4ae2-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Samorządu
Newsletter o inwestycjach i finansach lokalnej administracji.
ZAPISZ MNIE
Puls Samorządu
autor: Aleksandra Rogala
Wysyłany raz w tygodniu
Aleksandra Rogala
Newsletter o inwestycjach i finansach lokalnej administracji.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy