Lego szykuje się do cięć

ŁO
opublikowano: 07-09-2017, 09:00
aktualizacja: 07-09-2017, 11:02

Producent klocków do zabawy ma słabsze wyniki i zapowiedział cięcia etatów. W zeszłym miesiącu stery w firmie przejął nowy prezes.

- Lego planuje zlikwidować 1,4 tys. miejsc pracy, ponieważ koncern zmaga się ze słabym popytem na nową serię zestawów „Batman” - podaje agencja Bloomberg.  

Klocki Lego
Klocki Lego
Bloomberg

Duński gigant poinformował, że po dekadzie szybkiej ekspansji zmniejszy liczbę pracowników o 8 proc. Lego zatrudnia obecnie 18,2 tys. pracowników i jest największym producentem zabawek w Europie. Sprzedaż w pierwszym półroczu spadła jednak o 5 proc. do 14,9 mld koron.  

Lego kontrolowane jest przez rodzinę duńskiego miliardera Kirka Kristiansena. W styczniu nastąpiła zmiana na stanowisku prezesa - Jorgena Viga Knudstorpa zastąpił Bali Padda, który jednak już w sierpniu został zastąpiony przez Nielsa B. Christiansena, byłego prezesa energetycznej spółki Danfoss.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane