Lego wygrało pierwszą sprawę o prawa autorskie w Chinach

opublikowano: 07-12-2017, 10:26

Lego, największy producent zabawek w Europie pochwalił się wygraną pierwszej sprawy sądowej w dziedzinie praw autorskich w Chinach, donosi Bloomberg.

Ludowy Sąd Chin w Shantou orzekł, że produkty pod nazwą Bela, sprzedawane przez dwie chińskie firmy, naruszyły prawa autorskie duńskiego koncernu. Orzeczenie zostało wydane już we wrześniu, ale dopiero z końcem minionego miesiąca zamknęło się okno apelacyjne.

Duńska firma, która podwoiła swoją wielkość w ciągu ostatnich pięciu lat, znana jest z agresywnego wykorzystania sądów do ochrony swoich wielokolorowych klocków. W lipcu Sąd Najwyższy w Pekinie wydał orzeczenie uznające logo Lego i nazwę firmy w języku chińskim za "dobrze znane" znaki towarowe w Państwie Środka.

Wrześniowe orzeczenie jest "mocnym dowodem dalszego skupiania się na właściwej ochronie i egzekwowaniu praw własności intelektualnej przez chińskie sądy" – stwierdził w oświadczeniu Peter Thorslund Kjaer, szef działu prawnego Lego.

To bardzo ważny sygnał dla dalszego rozwoju sprzyjającego otoczenia biznesowego dla wszystkich firm działających na chińskim rynku – dodał. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane