Lek(ki) wiatr zmian

Eugeniusz Twaróg
23-02-2007, 00:00

Na razie wszystko idzie po myśli zarządu. Jednak związkowcy nie tracą nadziei, że prezes farmaceutycznego holdingu poleci ze stołka.

Polski Holding Farmaceutyczny po walnych

Na razie wszystko idzie po myśli zarządu. Jednak związkowcy nie tracą nadziei, że prezes farmaceutycznego holdingu poleci ze stołka.

Zakończył się trzydniowy maraton walnych zgromadzeń w trzech spółkach Polskiego Holdingu Farmaceutycznego (PHF). Wszystko poszło sprawnie, bez zakłóceń i planowo, czyli tak, jak życzył sobie tego zarząd holdingu.

Wicherek zmian

W Polfach powiało lekkim przeciągiem, który przewietrzył władze spółek. Obyło się jednak bez większych zmian kadrowych. Zgodnie z zapowiedziami, pracę stracił prezes warszawskiej Polfy. Zarządy w Pabianicach i Tarchominie wyszły z walnych cało, ale dołożono im po jednej osobie.

Większe trzęsienie przeżyły rady nadzorcze, w których pojawiło się kilka nowych nazwisk. Wspólny punkt wszystkich walnych, czyli zwiększenie nadzoru właścicielskiego PHF nad podległymi spółkami — również zostały gładko przegłosowane.

Jerzy Milewski, prezes holdingu, nie kryje zadowolenia z zakończenia ważnego etapu przed rozpoczęciem konsolidacji podległych mu spółek.

Z naszych informacji wynika jednak, że szef holdingu nie do końca może czuć się pewnie w swoim fotelu, ponieważ nie ustają zakusy usunięcia go ze stanowiska. Jak się dowiadujemy, resort skarbu złożył wniosek o zwołania rady nadzorczej PHF już na wczoraj z jednym tylko punktem porządku obrad: zmiany w zarządzie holdingu. Czyli de facto: usunięcia prezesa.

Oficjalnie nic na rzeczy

Posiedzenie nie doszło jednak do skutku. Tyle nieoficjalnych informacji.

Oficjalnie Barbara Otulak, przewodnicząca rady nadzorczej, stwierdziła jedynie, że zgodnie z planem rada ma zebrać się 9 marca.

Przypomnijmy, że odwołania prezesa od dawna domagają się związki zawodowe, które zagroziły nawet strajkiem, jeśli ich postulat nie zostanie spełniony. Ostatnio związkowcy nieco spuścili jednak z tonu i twierdzą, że o strajku raczej nie ma mowy. Niemniej wciąż nie tracą nadziei, że ich żądaniu stanie się zadość.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Eugeniusz Twaróg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Lek(ki) wiatr zmian