Leki spadają. I rosną

MAR
opublikowano: 10-08-2010, 00:00

Spokojnie, to tylko wakacje — to zdanie dobrze oddaje sytuację na rynku farmaceutyków.

Spokojnie, to tylko wakacje — to zdanie dobrze oddaje sytuację na rynku farmaceutyków.

Jak policzył IMS Health, w lipcu hurtownie farmaceutyczne sprzedały do aptek medykamenty za 1,7 mld zł. W porównaniu z czerwcem spadek jest duży i wynosi 8,8 proc. Jest czym się martwić? Bynajmniej.

— Niska wartość rynku aptecznego jest charakterystyczna dla wakacyjnych miesięcy. Co roku obserwujemy spadek wartości rynku w lipcu w porównaniu z czerwcem, a tegoroczny spadek jest tylko nieznacznie większy od obserwowanych w ubiegłych latach — tłumaczy Marcin Gawroński, ekspert IMS Health.

Branżę powinna ucieszyć wiadomość, że w porównaniu z lipcem 2009 r. dynamika sprzedaży jest wyższa o 4,3 proc. Jest nawet lepsza niż w szczycie sezonu. W styczniu i lutym roczna dynamika sprzedaży wynosiła -7 i 3,2 proc.

Łącznie siedem miesięcy 2010 r. przyniosło hurtowniom farmaceutycznym sprzedaż leków i produktów farmaceutycznych na poziomie 12,8 mld zł, co daje blisko 3,7-procentową dynamikę w stosunku do takiego samego okresu 2009 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Leki spadają. I rosną