Lekka czerwień na Wall Street

opublikowano: 22-12-2017, 22:07

Inwestorom z Wall Street nie udało się jednak udać na świąteczną przerwę w „zielonych” nastrojach. W piątek na parkietach dominowała strona podażowa, choć jej przewaga nie była na szczęście zbyt dotkliwa.

Ostatecznie na finiszu sesji indeks Dow Jones IA tracił 0,11 proc. Wskaźnik S&P500 zniżkował o 0,05 proc. zaś technologiczny Nasdaq spadał o 0,08 proc. 

NYSE, Wall Street
fot. Bloomberg

Handel, czego należało się spodziewać, miał mocno ograniczony charakter, głównie w odniesieniu do wolumenu obrotów, zas spadki wskaźników determinowane były głownie presją ze strony zniżkujących notowań akcji spółek Nike i UnitedHealth.

 W przypadku Nike, jednego z największych amerykańskich producentów odzieży i sprzętu sportowego kurs zniżkował o co najmniej 7 proc. schodząc do najniższego poziomu od 4 miesięcy. Przyczyną korekty była prognoza znaczącego osłabienia kwartalnych przychodów spółki. 

W skali całego tygodnia indeksy zyskały odpowiednio: DJ IA 0,4 proc. zaś S&P500 i Nasdaq po 0,3 proc.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane