Lekka przecena na Wall Street

opublikowano: 16-12-2016, 22:07

Ostatnia sesja tygodnia na Wall Street toczyła się przy braku zdecydowania inwestorów. W rezultacie ich niepewności indeksy poddawały się falowaniu, przy czym przez większą część dnia tkwiły w czerwonych rejonach. I w nich też zakończyły dzień.

Wskaźnik blue chipów stracił 0,05 proc. Indeks S&P500 zniżkował o 0,18 proc. zaś technologiczny Nasdaq spadł o 0,36 proc.

W piątek jedynymi istotnymi odczytami z gospodarki były te dotyczące rynku nieruchomości. I niestety miały negatywny wydźwięk. Liczba rozpoczętych budów domów w listopadzie zapikowała o 18,7 proc. schodząc z kilkuletniego szczytu zdobytego miesiąc wcześniej. Mniejsza okazała się przy tym liczba wydanych pozwoleń na budowę domów.

Wśród analityków rośnie powoli przekonanie, że rajd rozpoczęty po wyborze Donalda Trumpa na prezydenta zaszedł już trochę za daleko, wyceny są już stanowczo za wysokie. Jak choćby w przypadku indeksu S&P500, który jest handlowany 17,9 razy zysków w kolejnych 12 miesiącach i kształtuje się powyżej 10-letniej mediany wynoszącej 14,7.

Mocno zniżkował kurs papierów Oracle. Momentami o ponad 4 proc. Wszystko przez słabsze od oczekiwań przychody jednego z największych na świecie producentów oprogramowania biznesowego. Akcje te najmocniej ważyły na wycenie indeksu S&P500.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy