Lekka przewaga podaży

Sebastian Gawłowski
14-05-2003, 00:00

Przebieg wczorajszego handlu na rynku kontraktów terminowych świadczy, że podaż na czerwcowej serii futures na WIG20 jest coraz bardziej aktywna. Poziom dodatniej bazy systematycznie spada, a kontrakty zbliżyły się do wsparcia na poziomie 1136 pkt. Na bardzo wysokim poziomie w dalszym ciągu utrzymuje się liczba otwartych pozycji — aktualnie wynosi 24510. Obroty na sesji wyniosły 269,5 mln zł, a wolumen wyniósł 11 737 sztuk.

W trakcie wczorajszej sesji strona popytowa nie odważyła się nawet na próbę wyrównania poniedziałkowego szczytu kontraktów (1159 pkt), nie mówiąc o zaatakowaniu szczytu obecnej fali zwyżkowej. Na sesji 5 maja futures sięgnęły 1161 pkt. Ten poziom stanowi najbliższy opór.

Notowania na rynku terminowym rozpoczęły się od poziomu 1158 pkt. Rynek rósł, ale gracze byli bardzo ostrożni. Mając w pamięci poniedziałkowe osłabienie niewielu inwestorów angażowało się po długiej stronie rynku. Do kupna zniechęcała również słabość rynków europejskich. Otwarcie rynku kasowego potwierdziło te obawy. Indeks systematycznie się osuwał, a kontrakty stabilizowały się w okolicy 1150 pkt.

Dobre wyniki PKN Orlen były bardzo dobrą okazją, by realizować zyski na tych akcjach. Wyprzedaż akcji tej spółki była na rynku terminowym sygnałem dla podaży. W efekcie wartość najpopularniejszej serii spadła do 1139 pkt. Koniec sesji znów stał pod znakiem odrabiania strat. Zamknięcie wypadło na poziomie 1147 pkt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Lekka przewaga podaży