Lekkie odbicie po incydencie

Witold Zajączkowski, DM BOŚ
opublikowano: 27-11-2018, 19:52

Kiedy wczoraj giełdy europejskie rosły, nasz parkiet zanotował spadki. Wydaje się, że jedynym tego powodem był wczorajszy incydent zbrojny na Morzu Azowskim, tj. atak rosyjskiej marynarki na okręty ukraińskie. Dziś sytuacja lekko odwróciła się. Po tym niespodziewanym incydencie nie doszło póki co do zaostrzenia konfliktu, więc WIG20 lekko odrobił wczorajszy spadek, podczas gdy Europa delikatnie zniżkowała.

Początek sesji był wzrostowy, czego się można było spodziewać w związku z uspokojeniem zachwianych nastrojów wczorajszą niespodzianką na linii Rosja-Ukraina. WIG20 przy niezłych obrotach pomaszerował kilkanaście punktów wyżej. O 11-tej Europa zaczęła tracić, więc indeks zakręcił na południe. Przez dalszą część sesji konsolidował się w okolicy 2210 pkt. W końcówce za sprawą USA poszedł 10 pkt. wyżej.

W defensywie były spółki paliwowo energetyczne, za wyjątkiem PKN Orlen, który okazał się głównym pociągowym indeksu (+4,5 proc.). Spółka ta w ciągu miesiąca zanotowała spory wzrost, a dziś pojawiła się informacja, że UOKiK analizuje ceny oferowane przez Orlen, czy nie są zanizane marże. Był też najchętniej handlowaną spółką z obrotem 140 mln.

WIG20 pozostaje w zawieszeniu. Odbił się od poziomu 2250 pkt, ale nie schodzi też poniżej 2200 pkt. Obroty dziś były przyzwoite na tle trzech poprzednich mało aktywnych sesji. Trudno odgadnąć kierunek dalszego ruchu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Witold Zajączkowski, DM BOŚ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy