Lekkie opóźnienie zezwoleń dla LG

MAG
opublikowano: 18-05-2006, 00:00

Wczoraj zezwolenie na działalność w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (TSSE) otrzymał kolejny poddostawca LG Philips LCD – firma Dong Yang Electronics. Zainwestuje ona do 2011 r. 125,7 mln zł i zatrudni 686 osób (docelowo ponad 1000). Zezwolenia nie otrzymała natomiast spółka Ochsungdisplay Poland.

— Czekamy na uzupełnienie materiałów — twierdzi Andrzej Talarek, zastępca dyrektora tarnobrzeskiego oddziału ARP, która kontroluje TSSE.

— Nie było planów, by obie firmy otrzymały zezwolenia jednocześnie. Projekt jest najmniej zaawansowany, bo na przełomie lutego i marca koreańska spółka Ochsung sprzedała polską firmę. Nowym wspólnikiem jest spółka Dongseo i tak teraz nazywa się polska firma. Do końca maja najprawdopodobniej zezwolenie zostanie wydane — uważa Krzysztof Cichocki reprezentujący spółki z grupy LG w Polsce.

Zezwolenia na działalność otrzymała już większość poddostawców LG Philips LCD, który zainwestuje 429 mln EUR. Należą do nich LG Chem Poland, LG Innotek Poland i Heesung. Ponadto dwie fabryki sprzętu AGD wybuduje w Kobierzycach LG Electronics.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu