Czytasz dzięki

Lekkie uspokojenie na Wall Street

opublikowano: 09-03-2020, 15:41

Po godzinie handlu na amerykańskich giełdach sytuacja po panicznym otwarciu nieco się unormowała. Być może wpłynęło na to wstrzymanie handlu na kwadrans akcjami spółek z indeksu S&P500, które ostudziło nieco emocje.

O godzinie 15:35 polskiego czasu indeks Dow Jones IA zniżkował o 5,57 proc., wskaźnik S&P500 tracił 5,49 proc. a technologiczny Nasdaq spadał o 5,23 proc.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot.BRYAN R SMITH/Reuters/Forum

Tymczasem w szczytowym – jak na razie – okresie dzisiejszej przeceny średnia Dow Jones i S&P500 spadały grubo po ponad 7 proc.

Głównymi motorami przeceny pozostają spółki paliwowo-energetyczne z Exxon Mobil (traci najmocniej od 11 lat, a wartość rynkowa spadła do najniższego poziomu od 1999 r.) i Chevron na czele. 

Analitycy wskazują na ucieczkę inwestorów i kapitału w stronę bezpieczniejszych obligacji rządowych powodując spadek zysków z 10-letniego benchmarku amerykańskiego skarbu  o 25,1 punktu bazowego do 0,43 proc. To kolejna rekordowo niska rentowność tych papierów.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane