Lelepsze nastroje nie pomogły

Marcin R. Kiepas, X-Trade Brokers DM S.A.
opublikowano: 31-08-2011, 16:51

W środę, pomimo utrzymujących się dobrych nastrojów na rynkach finansowych, złoty osłabił się w relacji do dolara i  szwajcarskiego franka i pozostał stabilny do euro.

Handel przez większość dnia przebiegał w spokojnej atmosferze, a inwestorzy nie reagowali na napływające dziś dane z Europy i USA. O godzinie 16:37 kurs USD/PLN testował poziom 2,8805 zł, EUR/PLN 4,1498 zł, a CHF/PLN 3,5664 zł.

Na rynkach finansowych dominowały w środę dobre nastroje. Nadzieje na uruchomienie kolejnej rundy skupu obligacji przez Fed lub podjęcie innych działań wspierających słabnący wzrost gospodarczy w USA, jakie zostały wzmocnione po wczorajszej publikacji protokołu z sierpniowego posiedzenia Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC), windowały w górę giełdowe indeksy. Na drugi plan zeszły natomiast dane makroekonomiczne. W tym tak istotne jak raport ADP (zatrudnienie wzrosło o 90 tys.), czy indeks Chicago PMI (spadek do 56,5 pkt.).

Złoty tym razem nie reagował na zmieniające się nastroje na świecie, pozostając jedynie pod wpływem wahań głównych walut. Spadek kurs EUR/USD, a przede wszystkim bardzo silna realizacja zysków na USD/CHF i EUR/CHF, dały impuls do przeceny polskiej waluty do franka i dolara.

W czwartek rodzimy rynek walutowym może pozostawać pod wpływem wahań głównych par. Potencjalnym impulsem będzie też, zaplanowana na godzinę 09:00, publikacja sierpniowego indeksu PMI dla polskiego przemysłu (prognoza: 51,8 pkt.). Nie jest też wykluczone, że wróci jego korelacja z sytuacją na rynkach finansowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin R. Kiepas, X-Trade Brokers DM S.A.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Lelepsze nastroje nie pomogły